понеділок, 13 березня 2023 р.

 

Хто такі діти з особливими освітніми потребами



Знедолена природою дитина не повинна знати, що у неї слабкий розум, слабкі сили.

Виховання такої дитини має бути у сто разів

ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим.”

В.О.Сухомлинський

В українському законодавстві термін «діти з особливими освітніми потребами» використовується у вужчому розумінні інклюзивної освіти й охоплює дітей з порушеннями психофізичного розвитку та дітей з інвалідністю.

Відповідно до ширшого розуміння інклюзивної освіти та міжнародних документів, діти з особливими потребами – це особи до 18-ти років, які потребують додаткової підтримки в освітньому процесі (діти з порушеннями психофізичного розвитку, діти з інвалідністю, діти-біженці, працюючі діти, діти-мігранти, діти – представники національних меншин, діти – представники релігійних меншин, діти із сімей з низьким прожитковим мінімумом, безпритульні діти, діти-сироти, діти із захворюваннями СНІД/ВІЛ та інші).



А чи знаєте ви? Це цікаво!!!

1. Альберт Енштейн – людина зі світовим іменем, математик, хворів на аутизм, дислексію.

2. Людвіг Ван Бетховен – композитор, людина з вадами слуху. Почав поступово втрачати слух через хворобу (запалення внутрішнього вуха).

3. Леонардо Да Вінчі – визнаний художник, письменник епохи Відродження, дитячий церебральний параліч.

4. Уолт Дісней – славнозвісний мультиплікатор, кінопродюсер, від народження мав затримку психічного розвитку.

5.Леся Українка – українська поетеса була прикута все життя до ліжка через хворобу - туберкульоз кісток.

6. Нік Вуйчич – християнський проповідник, мотиваційний тренер. Нік народився без рук, без ніг і все думав — навіщо ж йому жити. Він не зможе працювати, не зможе взяти дитину на руки, коли та заплаче. Якось мама прочитала Ніку статтю про важко хворого чоловіка, який надихав інших жити. «Тоді я усвідомив, що я — не просто людина без рук і ніг. Я — творіння Боже. І не важливо, що думають люди». Він закінчив університет, об'їздив більше двадцяти країн. Його чули більше трьох мільйонів людей — в школах, будинках престарілих, в'язницях. Він виступає близько 250 разів на рік. Він став професійним оратором. Нік Вуйчич одружився, і у них народилося двоє синів. Зараз він мільйонер.

Немає коментарів:

Дописати коментар